Vyhledat:
FOTOGALERIE      Czech  |   English  |  

Caledonian Club

je prvním tanečním spolkem v České republice (alespoň pokud je nám dosud známo), který svou taneční činnost zaměřil výhradně na skotské tance.

Počátky Caledonian ClubuPočátky Caledonian Clubu spadají do roku 1998, kdy jeho pozdější zakládající členové začali pod vedením certifikované učitelky RSCDS paní Moiry Leith vystupovat na tradičních skotských slavnostních večerech, tzv. Burns Supper pořádaných Caledonian Society, dále na keltských svátcích Beltine a samozřejmě na pravidelných skotských tanečních večerech v Praze na Všebaráčnické rychtě.

Důležitým krokem v cestě za dosažením vyšší kvality studia, výuky a propagace skotských tanců bylo v roce 2001 založení občanského sdružení Caledonian Club se sídlem v Praze. Od té doby se může Caledonian Club pochlubit mj. řadou vystoupení na Britské ambasádě v Praze při oslavách narozenin Jejího veličenstva královny, Skotské hry, Sychrov 2001na tradičních skotských plesech Caledonian Ball a Burns Supper či na keltských oslavách Beltine. Již od prvního ročníku v roce 2001 každoročně významnou měrou přispíváme k taneční části programu Skotských her na zámku Sychrov. V letech 2007 a 2008 fungoval pod vedením dvou členek Clubu i dětský Caledonian Club Junior při ZŠ Petřiny Sever. Pořádáme v rámci ČR jedinečné taneční semináře pod vedením certifikovaných učitelů RSCDS a při vhodných příležitostech se věnujeme i veřejné výuce skotských tanců.

V současnosti se Caledonian Club při pravidelných trénincích věnuje všem typům skotských tanců (ceilidh, country, highland, ladies' step). Caledonian Club příjímá do svých řad vážné zájemce o skotské tance. Rádi přivítáme tanečníky, kteří jsou ochotni pravidelně a dlouhodobě docházet na taneční tréninky 1x týdně v Praze 10 - Vršovicích. V případě zájmu neváhejte nás kontaktovat a domluvit si nezávaznou návštěvu.