Vyhledat:
FOTOGALERIE      Czech  |   English  |  

Seminář skotských country tanců - 8. a 9. října 2022

Caledonian Club pořádá v Praze ve dnech 8. a 9. října 2022 víkendový seminář Scottish Country Dancing.
 

Skotské country tance jsou živou a stále se vyvíjející součástí skotské kultury, nicméně s hlubokými historickými kořeny. Bez skotských country tanců se ve Skotsku neobejdou žádné významné svátky a oslavy, jsou součástí svatebních veselic i hospodských tancovaček. Skotské tance si ale zatancujete po celém světě –  kamkoliv vyrazíte, nikdy nebude daleko skupina fandů skotských tanců, s nimiž najdete společnou řeč i tance. Hluboký společenský prvek je pro skotské tance typický  – umožní vám radovat se ze setkávání se starými známými i poznávat nové tváře.

Seminář povedou zkušení tanečníci, členové Caledonian Clubu. Během víkendu si procvičíte základní kroky a taneční figury, potřebné pro zvládnutí jednoduchých i složitějších tanců. Neopomeneme ani neoddělitelnou součást skotských tanců  – etiketu. Hlavně však budete tancovat.

Ať už jste fanoušky jakéhokoliv pohybu, nebo chcete poznat tuto důležitou součást skotského života, ať už vám někdy skotské tance učarovaly, či jen nevíte, co s volným časem  – neváhejte, seminář pořádáme jen jednou ročně, jsme jediní v České republice a máme již mnohaletou praxi. Podmínkou jsou však také vaše základní taneční zkušenosti či nadání. Pozor, počet míst je omezen kapacitou sálu, účastníci budou zapisováni v pořadí úhrad účasti na tréninku. Je možné se hlásit jednotlivě  – páry nejsou v žádném případě podmínkou.

Termín:  sobota 08. 10. 2022 od 10.00 do 17.00 s přestávkou na oběd

             neděle 09. 10. 2022 od 10.00 do 14.00

Cena:   základní 550,- Kč, úhrada hotově či převodem
           zvýhodněná 470,- Kč pro účastníky předchozích ročníků

Místo:   TJ Sokol Praha Podolí , Podolská 5/90, Praha 4

Obuv:   doporučujeme taneční piškoty (případně boty s měkkou, nebarvící podrážkou)

Případné dotazy směřujte, prosím, na seminar@caledonianclub.eu 
Přihlašovat se je možné také přes webový formulář.